V zahajovací zápas ve Strážovicích jsme sice zvítězili, ale herně jsme nepřesvědčili. Domácí nám zatápěli mnohem více než jsme očekávali a o výsledek jsme se báli až do závěrečného hvizdu. Přitom úvod zápasu byl z naší strany výborný. Již ve 4. minutě se po bleskové souhře na pravé straně dostal k centru Mirek Glos, který s přehledem proměnil Lukáš Farmačka. Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy soupeři nadělíme další gólový příděl. Bohužel i přes mnohé vyložené šance se tak na dlouhé minuty nestalo. Ve dvacáté minutě jsme dokonce neproměnili pokutový kop za faul na Luboše Tilšera. Penaltu nedal Jirka Šik.

Nakonec jsme se přece jen druhé branky dočkali, když Lukáš Farmačka bezpečně proměnil druhý pokutový kop. To běžela minuta 31.. Další branky do konce druhého poločasu nepřibyly. Mnohé šance jsme špatně řešily, při standardních situacích jsme postrádali jakýkoli důraz. Míče vyražené brankářem, či odražené od bránících hráčů jsme nedokázali uklidit do sítě a naopak jsme jen přihlíželi domácím hráčům, jak je pohodlně a v klidu odehrávají do bezpečné vzdálenosti.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním vstřelit minimálně třetí branku a zajistit si tak dostatečná náskok pro bezproblémové dohrání zápasu. Opak byl však pravdou. Po hrubé chybě Vlastika Výstupa a vzápětí i celé obrany jsme inkasovali. Miroslav Zemánek využil zaváhání, jeho první střelu Honza Benedik ještě vyrazil, ale domácí pak v pohodě, díky liknavosti naší obrany, dostali druhou šanci a tu využili. Snížení stavu nás však neprobudilo. I když jsme měli herní převahu, stále jsme se utápěli v nepřesnostech, a když už jsme se dostali k zakončení, bylo nepřesné, zbrklé. Nemohli jsme najít svůj rytmus.

To se ještě zhoršilo po vyloučení Jirky Šika v minutě 67.. Hra se vyrovnala, domácí ucítili šanci vyrovnat. Přeskupili jsme řady a snažili se o rychlé protiútoky. Ty však uklidňují branku nepřinesly. V závěru zápasu se domácím zranil hráč a dohrávali v deseti taky. Nic zásadního se však již nestalo.

Dopachtili jsme se tedy ke třem bodům, ale vzhledem k tomu, že jsou naše ambice vysoké, je výsledek tristní. Domácí, kteří hráli především s hráči starších ročníků, navíc pouze s jediným náhradníkem, měli být lehkým soustem. Nestalo se tak a není to problém jen vyloučení. Je nutné se postavit na zem a přesvědčit každý sebe sama, že bez vůle, bojovnosti a soudržnosti to nepůjde. A rozhodně se nesmíme spoléhat na to, že se soupeř porazí sám. Každý na nás vyrukuje, a když už ne fotbalovostí, tak hlavně bojovností a zarputilostí a my musíme oplácet stejnou mincí.