NABÍDKA

TOP 8

A A A

Do Lovčic jsme přijeli jako jasný favorit, bohužel za celý první poločas jsme to nedokázali potvrdit. Naše akce byly zbrklé, hra bezkrevná, navíc s přispěním hlavního rozhodčího místy až příliš nervózní. Vyložené šance končily mimo brankovou konstrukci či v náručí domácího brankáře. A tak přišel zákonitý trest. Naše lajdácké pokrývání hráčů domácí využili v minutě 34., když se ve středu hřiště na pravé straně prokombinovali k průniku, který po zpětné přihrávce na malé vápno zakončil nikým neatakován Pavel Čadílek. Naštěstí se nám podařilo po dvou minutách srovnat, když se trefil zpoza šestnáctky skákavou střelou Martin Pazdera. Bohužel to bylo z naší strany vše, opět jsme kazili spoustu přihrávek a místo na hru jsme se soustředili hlavně na diskuse s nepřesným rozhodčím. Ać víme, že je to naprosto zbytečné, stejně se do podobných situací dostáváme v poslední době příliš často. "Odměnou" je nám za to nesoustředěný výkon, a posuzování sporných situací na hřišti v náš neprospěch.

Do druhého poločasu jsme vstoupili tak, jak jsme si přáli ještě před úvodním hvizdem celého zápasu. Lukáš Farmačka dostal kolmou přihrávku od Davida Pivečky, obešel tři obránce a přesnou střelou k tyči otočil skóre zápasu. Od tohoto okamžiku už bylo jen otázkou času, kdy přidáme další branky. Výbornou příležitost pak spálil Petr Pozděch, když nedokázal hlavou usměrnit centr z pravé strany. Šancí přibývalo, ale ujala se až akce Jirky Šika z 65. minuty, který po samostatném průniku do pokutového území šikovným prostrčením vybídl ke skórování osamoceného Mirka Glose. Za dalších deset minut zvýšil na 4:1 Lukáš Farmačka, který si dobře zpracoval centr za obranu od Luboše Tilšera a placirkou k levé tyči nedal gólmanovi šanci. Podobným způsobem se pak prezentoval i střídající Jirka Hýbl, který zužitkoval přihrávku Lukáše Farmačky.

Konečný účet zápasu však mohl být mnohem vyšší. Naše procentuální využití šancí je velmi nízké a je to zatím bohužel stejné v každém zápase. Je nutné tuto produktivitu rapidně zlepšit, neboť se soupeři, kteří bojují o čelo tabulky, takové množství šancí mít nebudeme a je tedy žádoucí, především ty vyložené, proměňovat takřka v každém případě. Chybí nám především cit pro gólovou přihrávku a pak umět se správně rozhodnout v okamžiku, kdy jít do samostatného průniku, přihrát nebo rovnou vystřelit.

Další oblastí, která vyžaduje rapidní zlepšení je disciplína, především sebekázeň. Jakékoliv rozčilování či komentování výroků rozhodčích nás zbytečně vyvádí z koncentrace a mnohdy zcela rozloží naši hru. Přesvědčili jsme se za prvních pět kol, že rozhodčí nás berou na hůl, ale tím, že půjdeme proti nim, to jen zhoršujeme. Bohužel ve stávajícím systému nemáme jinou možnost obrany než to, že na hřišti budeme lepším fotbalovějším mužstvem, které jde za jediným cílem, vstřelit dostatečný počet branek, potřebných k vítězství. Je nezbytně nutné se soustředit pouze na každý jeden zápas, a krůček po krůčku se přiblížit k celkovému úspěchu.