Zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli však překvapivě lepší hosté, což dokládá i výsledek poločasu, který byl 0:1. A můžeme říci, že tento výsledek k nám byl ještě milosrdný. Hosté byli o krok před námi, byli agresívnější, rychlejší. V mnoha směrech nás převyšovali. Už ve 4. minutě mohl otevřít brankový účet hostující Ondra Červenka, ale ve vyložené šanci zklamal. V situaci, kdy byl zcela sám před naším gólmanem, nedokázal míč správně usměrnit a šanci zahodil. My jsme přes toto i další varování hráli stále profesorský fotbal. Vázla kombinace, většina hráčů se na hřišti teprve hledala. Hosté nás tlačili a v některých situacích jsme měli i hodně štěstí.

Ve 12. minutě bravurně zlikvidoval tvrdou střelu z hranice vápna Honza Benedik. V minutě 19. rozhodčí potrestal jasnou úmyslnou ruku Kuby Macha pouze domluvou, i když zcela jasně zabránil vyložené šanci hostujícího útočníka. My jsme se ke kloudné akci dostali takřka po půl hodině hry. Bohužel Martin Pazdera dlouho váhal se zakončením a byl vytlačen do nepříliš vhodné pozice pro zakončení. A tak přišel trest. Po autovém vhazování hosté využili nedorozumění v obraně a pohotovou střelou k pravé tyči otevřeli skóre. I přes územní převahu již další branky nepřidali a tak jsme odcházeli do šatny pouze s jednogólovým mankem.

Druhé dějství jsme zahájili tlakem, který se nám podařilo záhy zúročit. Luboš Tilšer vybojoval před šestnáctkou odražený míč, přihrál jej do běhu Vlastikovi Výstupovi, který poslal před branku prudký přízemní centr, s jehož zakončením se Lukáš Farmačka nepáral a nabídnutou šanci proměnil ve vyrovnávací gól. Bohužel to byla branka poslední. Nemůžeme upřít snahu našich hráčů o otočení výsledku, ale scházela jiskra, klid ve vyložených šancích. Jirka Hýbl mohl minimálně dvakrát převážit misky vah na naši stranu, ale své velké šance zahodil. Nejprve ve vyložené šanci trefil pouze zkoprnělého brankáře, podruhé jej přehazoval v dobré víře na svého volného spoluhráče, ale tak špatně, že si míč gólman v pohodě pokryl.

Závěr zápasu byl již křečovitý, nakopávané míče se rychle vracely zpět. Hosté se snažili pouze o zdržování hry. Za celý druhý poločas si vypracovali pouze jednu nebezpečnou standardní situaci, kterou však lajdácky zahodili. A tak nás se závěrečným hvizdem mohl mrzet promrhaný první poločas, ve kterém jsme byli myšlenkami jinde. Čehož snaživý soupeř, který neměl, co ztratit, umně využil.

V konečném důsledku můžeme říci, že jsme body ztratili, laxností a nesoustředěností, především v prvním poločase. Tohle nám ale v dalších zápasech uškodí mnohem více. Pokud chceme tyto ztracené body získat zpět, a udržet se v kontaktu se samotným čelem, musíme v Žádovicích a následně v Bukovanech předvést diametrálně odlišný výkon, který bude zdobit bojovnost, fotbalovost a víra v kolektiv.