Po dvou týdnech od posledního zápasu jsme zavítali k dalšímu venkovnímu zápasu do Bohuslavic. Cíl byl jediný, skončit se sérií porážek a zvítězit. To se nám podařilo po celkem snadném průběhu celého zápasu.

Hned po úvodním hvizdu jsme se snažili o nátlakovou hru, která díky produktivitě Lukáše Farmačky, přinesla snadné vedení 3:0. První branku vstřelil z hranice velkého vápna, když se trefil přesně k zadní tyči, asistenci si připsal Viktor Gerža. Druhou branku zařídil Luboš Tilšer, jehož nízko zahraný rohový kop, překvapivě propadl až k Lukášovi, který z malého vápna nezaváhal. Stejný hráč pak připravil pro Lukáše i třetí branku. Jeho výbornou přihrávku mezi obránce bylo již snadné gólově zakončit.

Bohužel pak jsme opět polevili. Začali jsme ztrácet i jednoduché míče ve středu hřiště a soupeř stále více ohrožoval naši branku a v některých případech při nás stálo i štěstí. Domácí trefili tyč, dvakrát minuli skoro prázdnou branku. Z našich chyb potrestali jedinou, když u středové čáry váhal s rozehrávkou David Pivečka. Domácí hráč se lehce zmocnil míče, naše stopery odsoudil do role statistů a s přehledem zavěsil. I přes toto varování jsme nedokázali navázat na úvodní hru poločasu a jen díky již zmíněné štěstěně jsme odcházeli do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Druhý poločas však měl zahájení zcela excelentní. Hned ve druhé minutě se k centru na pravé straně dostal Lukáš Farmačka. Ten sice v dobré pozici minul Luboš Tilšer, ale míč se dostal ke zcela volnému Laďovi Zemanovi, který s přehledem uklidil míč do odkryté branky. Za dvě minuty stejný hráč přidal i s přispěním domácí obrany druhou branku, po asistenci Jirky Hýbla. Tento drtivý úvod poznamenal zbytek zápasu. Domácí se již k žádnému tlaku či vyložené šanci nedostali. Byli jsme to naopak my, kteří mohli přidat i další branky. Nakonec jsme skóre rozšířili už jen o dvě branky. Šestý gól vstřelil Luboš Tilšer po pěkném blafáku domácímu brankáři. Asistenci si připsal střídající Aleš Ištok. V závěru zápasu uzavřel gólový účet Jirka Hýbl, když se pěkně uvolnil v pokutovém území a hlavou vsítil branku po rohovém kopu Viktora Geržy.

Zápas, který se zdá být výsledkově snadný, byl především v prvním poločase herně bídný. Přesto je třeba vyzvednout zlepšení v poločase druhém, kdy jsme přece jen dokázali déle držet míč, kombinovat a útočné akce ve větší míře zakončovat. Bohužel velké rezervy máme stále v obranné činnosti. Chyby, které děláme, zkušenější soupeř může trestat. Je nutné více při hře komunikovat, vyhovět si a především se nehádat po každé špatné přihrávce či nepovedeném zákroku. Místo toho zatnout zuby, snažit se o zlepšení, především sama sebe, a hlavně se v každé situaci dokázat zastoupit. Hru hraje mužstvo, ne jedenáct individualit..