NABÍDKA

TOP 8

A A A

Vincent Janssen pokračuje v rapidním stoupání vzhůru ke hvězdám a ihned po své debutové sezoně v Eredivisie se stěhuje pod křídla třetího týmu anglické Premier League, který s ním podepsal čtyřletý kontrakt. Nyní zbývá rozluštit, zdali Janssen bude zápasit či naopak spolupracovat s nejlepším střelcem soutěže Harrym Kanem... 

Vincent Janssen, učiněná kometa nizozemské kopané, za sebou má vpravdě snových pár měsíců. V listopadu 2014 si ještě coby hráč druholigového Almere odbyl premiéru za národní tým do 21 let, v srpnu příštího roku poprvé naskočil do zápasu Eredivisie, a letos v březnu debutoval i v seniorské reprezentaci.

Podle mínění Nicka Amese z Guardianu byl přitom tehdy stále ještě 21letý kanonýr nejlepším hráčem přátelského duelu s Anglií, a pokud na Britských ostrovech naváže na svých 31 soutěžních tref v dresu Alkmaaru, měl by coby útočník číslo 1 načínat také kvalifikační cyklus o účast na MS 2018. 

Janssenův transfer na White Hart Lane dlouho oddalovaly licitace ohledně finančního odstupného. Obě strany se nakonec měly dohodnout na 22 milionech eur (ačkoliv BBC hovoří o 20), což by z opory AZ činilo šestý nejdražší export Eredivisie a ten vůbec nejdražší, pokud pomineme odliv z dvou největších klubů - Ajaxu a PSV. 

Hodnota eura se samozřejmě v průběhu let měnila, nicméně čistě plošně vzato by se Janssen zařadil těsně za Luise Suáreze (2010/11 do Liverpoolu) a překonal by mimo jiné částky vynaložené za Arjena Robbena (2004/05 do Chelsea), Dirk Kuijta (2006/07 do Liverpoolu) nebo Daleyho Blinda (2014/15 do Manchesteru United).

Narozeniny

V měsíci říjnu slaví
 
Petr Pozděch (1.)
   Patrik Tomáštík (30.)
      
 
Blahopřejeme!

Návštěvnost

266033
DnesDnes5
VčeraVčera45
Tento týdenTento týden50
Tento měsícTento měsíc790
CelkověCelkově266033

Sponsoři & Partneři